Přeskočit na obsah
Ročník 2007 Ročník 2008 Ročník 2009 Ročník 2010 Ročník 2011 Ročník 2012 Ročník 2013 Ročník 2014 Ročník 2015 Ročník 2016 Ročník 2017 Ročník 2018 Ročník 2019
Mimodomov logo

Out of Home 2012

26-27. května 2012

facebook

Podporujeme

partneři

Generální partner:
RWE Transgas
Hlavní mediální partneři:
lidovky.cz
Hlavní partneři:
Vodafone Magistrát hlavního města Prahy Modrá pyramida VZP Zastoupení Evropské komise v ČR
Partneři:
Kofola Nutrend Crocodille

Nacházíte se:

Novinky

 • 8. ledna 2013 Celý tým OUT of HOME vám přeje úspěšný nový rok, hodně lásky, zdraví a především pak vnitřního klidu. Budeme se těšit na vaši přízeň a spolupráci.
 • 19. prosince 2012 Máme tady výsledky naší prodejní výstavy na benefici v Lucerně. Chtěli bychom poděkovat všem, kteří dorazili a podpořili nejen nás, ale hlavně děti z dětských domovů z Ostravy, Radenína, Volyně a Radkova. Celkem jsme vydělali prodejem výrobků a vstupenek na promítání 9902 Kč, které budou rozděleny mezi zmíněné domovy a zaslány na jejich účty. Těšíme se na další společnou akci.
 • 13. prosince 2012 Český tučnák je mimo domovVe spolupráci s organizátory festivalu Český tučňák jsme pro vás připravili předvánoční promítání THE BEST OF Český tučňák. První z vás, kteří si zakoupí vstupenku, získají i malý dárek. Na místě budeme také prodávat výrobky dětí z dětských domovů, utržené peníze pak dětem pošleme na přilepšenou k Vánocům.
 • 13. listopadu 2012 Do fotogalerie byly přidány fotky z výjezdu do DD ve Volyňi, DD v Radeníně a DD v Ostravě ulice Bukanského.
 • 13. listopadu 2012 Dětský domov z Písku navštívil v Praze v rámci své výhry vodní svět, Českou televizi a Novu. Poslali nám svou reakci, za kterou moc děkujeme:
  Bylo to skvělé, nádherné, super!!! Všichni jsme byli plni dojmu, všem se to moc a moc líbilo. Děkujeme za krásně strávený den, za nové zážitky a nové poznatky, kterých máme díky vám plno. Už těd se těšíme na další ročník OUT OF HOME. Všem, kteří OUT OF HOME připravují, přejeme hodně sil a energie. Ještě jednou velké dík za děti z DD Písek, Teta Renata Mikešová ps: Každý nám naši výhru záviděl, myslíme si, že i pro další vítěze můžeme jen a jen doporučit!!!
 • 2. listopadu 2012 O víkendu se chystáme na návštěvu do dětských domovů. Tentokrát se s naší posádkou vydáme do jižních Čech, kde v sobotu navštívíme dětský domov ve Volyni (děti byly letos na festivalu) a v neděli pak děti v Radeníně, které ještě neznáme. Čeká nás celá řada workshopů, her a nebude chybět ani výroba vánočních pohledů.
 • 20. října 2012 A máme tady pár reportážních fotek, která nám poslaly děti z Hodonína. Zachycují jejich jednodenní výlet na středověkou tvrz Hummer, která se nachází kousek za Prahou. Děkujeme našemu asistentovi Rudovi a šoférovi Pepovi za pomoc při realizaci této akce.
 • 14. října 2012 Děti z Písku si přijedou v pondělí 15. října vyzvednout do Prahy svou výhru z letošního OUT of HOME. Kromě toho, že na ně čeká návštěva Mořského světa v Holešovicích, po obědě se také podívají do České televize a odpoledne pak nahlédnou do studií TV Nova. Doufáme, že se jim bude celodenní výlet líbit.
 • 4. října 2012 V sobotu přijedou do Prahy děti z Hodonína, aby si na Tvrzi HUMMER vybraly svou výhru z letošní zážitkové hry. Čeká na ně návštěva středověké mučírny, ukázka historického šermu, pohádka o princezně Anežce, velká balónková bitva a kaskadérské vystoupení. Tento program je spojený se slavnostním ukončením sezóny na tvrzi.
 • 23. srpna 2012 Povídka Kůň a jeho stín, která vznikla z pera devítiletého Lukáše z Humpolce na stanovišti SPISOVATEL nás uchvátila. Všechny děti, které navštívili spisovatelku a naší lektorku Radku Denemarkovou, byly skvělé a vytvářely velmi čtivé a nápadité povídky. Lukášovi se ale podařil husarský kousek a vy si můžete přečíst, jak vidí svět kolem sebe.
 • 28. července 2012 Prázdniny jsou v plném proudu, ale my nezahálíme. Momentálně pracujeme na podzimních výjezdech do dětských domovů, čeká nás organizace workshopů pro vítězné dětské domovy a blíží se další termíny pro podání grantů na příští ročník. Přejeme vám pěkné letní dny!
 • 20. června 2012 Do naší fotogalerie nám přibyly další fotky z dílny našeho spolupracovníka Matěje Šafránka. Podívat se tak můžete, co děti čekalo na stanovištích HEREC, KRIMINALISTA, MASKÉRKA, nebo třeba REDAKTOR.
 • 12. června 2012 Letos jsme měli v rámci zážitkové hry úplně nové stanoviště KERAMIKA v ZUŠ Orphenica. Byli jsme zvědaví, jaká dílka se dětem z Aše, Dubence a Volyně povedou a výsledek nakonec stojí za to. Můžete se podívat, jak si děti s lektorkami vyhrály.
 • 4. června 2012 A máme tady poslední song ze stanoviště HUDEBNÍK, který vznikl na stanovišti vedené kapelou 4signs. Autoři textu přijeli z Hodonína a tento dětský domov se účastnil festivalu poprvé.
 • 30. května 2012 Ze stanoviště HUDEBNÍK máme další skladbu, kterou nazpíval tým z Dlažkovic, hudba je od 4signs. Poslechněte si, jak byly děti kreativní, a jak se jim podařila skloubit slova jako sedmikráska, láska a OUT of HOME.
 • 30. května 2012 Po festivalu nám začaly přicházet ze všech stran nejrůznější fotografie, které zachycují momenty letošního OUT of HOME. Podívejte se proto do naší Fotogalerie, kam postupně přidáváme všechny došlé fotky. Všem, kteří naši akci dokumentovali, děkujeme!
 • 27. května 2012 Děti tvořily na zážitkových stanovištích pozoruhodné věci a přinášely kolikrát inspiraci samotným lektorům. Máme tady další ukázku toho, jak si týmy vedly, tentokrát na stanovišti HUDEBNÍK, které vedla kapela 4signs - texty vytvořil tým ze Senožat, hudba je od 4signs. Další výtvory postupně zveřejníme.
 • 27. května 2012 Všichni účastníci zážitkové hry se moc snažili a klání mezi týmy bylo vyrovnané. Po dlouhém a pečlivém sčítání všech bodů jsme dospěli k vítězům, kterými jsou: 1. místo - tým z Hodonína, 2. místo - tým z Ústí nad Labem/Střekov, 3. místo - tým z Písku. Gratulujeme! A všem dětem, které se neumístily ani na jednom ze stupínků bychom rádi vzkázali, že i tak byly skvělé.
 • 27. května 2012 OUT of HOME 2012 je za námi a i letos musíme všechny týmy pochválit. Stanoviště děti zvládly s přehledem a my bychom se rádi pochlubily s prvními jejich výtvory. Děti z Aše, Plané a Horní Čermné se vydaly do Lidových novin, kde si tvořily svou vlastní titulní stranu. Můžete se podívat na výsledek. Rádi bychom taky poděkovali Lidovým novinám za skvělou spolupráci.
  Lidové noviny - Aš Lidové noviny - Horní Čermná Lidové noviny - Planá
 • 25. května 2012 OOH 2012 visuálOUT of HOME jde do finále a dnes odpoledne uvítáme v Praze 22 dětských domovů z celé České republiky. Hlavní program pro ně pak začne zítra zážitkovou hrou. Fotky a videa z akce zveřejníme po víkendu na webu i na FCB a doufáme, že si to všichni náležitě užijí!
 • 24. května 2012 Jsme rádi, když se o festivalu také píše, protože integrace dětí z dětských domovů do společnosti je stále okrajově řešený problém. Lidové noviny - náš hlavní mediální partner - přinášejí ve své rubrice Lidé nejen zmínku o festivalu, ale zároveň nám umožnily zorganizovat přímo v redakci jedno ze stanovišť naší zážitkové hry pro děti. Každý dětský domov, který redakci navštíví, si bude vytvářet svojí vlastní titulní stránku. Na výsledky tohoto snažení se budete moci podívat po festivalu na našem i webu a FCB.
 • 23. května 2012 Czech SoundNaším dlouholetým partnerem v oblasti zvuku a veškerého technického zajištění slavnostních večerů, je firma CzechSound, za kterou stojí Marek Landštof - stálý člen organizačního týmu OUT of HOME. Kdybyste potřebovali nazvučit jakoukoliv akci, můžete se na něj kdykoliv obrátit.
 • 21. května 2012 Zážitkový víkend pro asistenty týmů v jihočeském kempu Ostrý je za námi, počasí nám přálo a sešlo se nás nakonec asi čtyřicet. Kromě krátkého představení letošní zážitkové hry, jsme se vydali i na pěší túru do nedaleké Blatné, kde je vodní zámek.a krásná zahrada. Nechyběl ani táborák, finále hokeje, seznamovací hry a domácí guláš. Děkujeme všem za účast a těšíme se na setkání na OOH! Již za 4 dny.
 • 17. května 2012 Dětský domov Most se vydal 16. května na výlet o tvrze HUMMER a vybral si tak svou výhru z loňského OUT of HOME. Děti vyzkoušely všechny místní atrakce, zahrály si na toreadory a seznámily se s místní faunou. Nechyběly ani trampolíny a krocení divokého koně. A teď už je na čase balit tašky na výlet do Prahy.
 • 8. května 2012 kemp OstrýFestival se blíží a nás čeká ještě před samotným víkendem pro děti ještě jedna příjemná akce. Tou je setkání asistentů týmů, kteří budou dětské domovy provázet. Letos jsme setkání naplánovali na 18.-20.5., tentokrát se setkáme v kempu Ostrý nedaleko jihočeské Blatné. Kromě představení zážitkové hry pro děti absolvují všichni účastníci také bojovku...
 • 29. dubna 2012 Máme kompletní seznam dětských domovů, které se letos zúčastní zážitkové hry. Celkový počet: 22. Na konkrétní účastníky se můžete podívat v rubrice sportovní program.
 • 13. dubna 2012 Liběna RochováTento týden začínáme rozesílat festivalovou tiskovou zprávu. Novinkou letošního ročníku jsou například lektoři z řad známých osobností, kteří se ujmou zážitkových stanovišť. Děti se tak mohou setkat třeba s módní návrhářkou Liběnou Rochovou, režisérem a hercem Vojtou Kotkem, spitovatelkou Radkou Denemarkovou, kapelou 4signs a nebude chybět jako lektor ani DJ Friky.
 • 30. března 2012 Modrá pyramidaNáš festival má nového partnera! Modrá pyramida poskytne v rámci zážitkové hry pro děti prostory a lektory pro stanoviště s názvem FINANČNÍ PLÁNOVÁNÍ. Více zatím neprozradíme, ale rádi bychom starším dětem přiblížili svět financí a ukázali jim základy správného hospodaření. Kromě spolupráci na stanovišti získáme také od Modré pyramidy trička pro letošní ročník.
 • 30. března 2012 Máme radost. I letos nám potvrdila KOFOLA partnerství na festivalu a máme tak zajištěný pitný režim jak pro děti, tak i pro lektory a instruktory na stanovištích.
 • 23. března 2012 Máme potvrzený prostor, kde se bude konat 26.5. slavnostní vyhlášení výsledků zážitkového dne a následně párty. Tentokrát vyzkoušíme kulturní dům STARÉ KINO ve Stodůlkách, kde vystoupí kapela 4signs a zahraje DJ Friky. Všichni jste zvaní, začínáme ve 20h.
 • 20. března 2012 Zdá se, že se nám pomalu, ale jistě plní stanovený počet domovů. Přestože se ale některé domovy již přihlásily oficiálně přes email, na facebooku nám chybí jejich pokřik. Na festival přijedou také děti z Dlažkovic, Horní Čermné, Střekova, Plané a Písku. A jeden pokřik za všechny: Síla, obratnost, odvaha to je naše povaha. Pohárů chceme stále více, to jsme my Dlažkovice. Zdravíme všechny a moc se těšíme!
 • 15. března 2012 Pomalu se nám začínají rýsovat stanoviště naší zážitkové hry pro děti. Zatím můžeme prozradit, že nebude chybět ani pohyb, ani umění a zařadili jsme také do seznamu profese jako kriminalista, reportér, či ilustrátor. Plánujeme celkem dvacet stanovišť s tím, že každý dětský domov by měl absolvovat za den tři z nich.
 • 24. února 2012 Pomalu se nám začíná plnit náš seznam účastníků na festival. Na FCB se nám přihlásily se svými pokřiky další dětské domovy, tentokrát z Litoměřic, Volyně a Strážnice. Letos bychom rádi do Prahy pozvali 22 domovů, pro které bude připravena zážitková hra na téma Když se chce, všechno jde. Termín přihlášení mají děti do 28. února.
 • 17. února 2012 Do konce února mají dětské domovy možnost, přihlásit se na festival prostřednictvím facebooku. Svůj pokřik zatím publikovaly děti z DD Most, Aš, Liptál, Horní Slavkov, Krnsko, Humpolec, Jeseník. Stále ještě pár dní zbývá a my jsme zvědaví, kolik domovů se do uzávěrky stihne nahlásit. Poprosíme také asistenty, aby se se svými domovy spojili a případně jim termín připomněli.
 • 11. února 2012 O projektu OUT of HOME vyšel článek v časopise Zámeček, kam přispívají děti z dětských domovů. Na festivalu se byli podívat dva začínající redaktoři Vojtěch Sivak a Tereza Tichá, kteří s námi strávili celý víkend. Na reportáž se můžete podívat na stránkách časopisu http://www.zamecek.net/kuryr/id:655/
 • 1. února 2012 Přípravy festivalu jsou v plném proudu a pomalu se nám hlásí dětské domovy. Jejich úkolem je vymyslet pokřik, kterým se na festival zaregistrují přes facebook. A zatím vede Most. Doufáme, že letos do Prahy zavítají i další domovy. Těšíme se na všechny účastníky.
 • 6. ledna 2012 Máme velkou radost. Nadace Vodafone bude partnerem i letošního festivalu OUT of HOME. O podporu se ucházelo v grantovém řízení 150 projektů, schválena byla podpora 30 z nich. Na realizaci naší akce jsme získali 190 000 Kč, které budou využity především na organizaci zážitkové hry pro děti a část prostředků použijeme také na ubytování a stravu. Více informací o nadaci naleznete na www.nadacevodafone.cz
 • 5. ledna 2012 RWEKaždý rok si říkáme, zda se nám podaří sehnat dost finančních prostředků na realizaci festivalu. A dnes k nám přišla velmi dobrá zpráva. RWE potvrdilo generální partnerství i na rok 2012 a podpoří nás částkou 180 000 Kč. Tato spolupráce začala již na prvním ročníku a my jsme rádi, že pokračuje i nadále.
 • 31. prosince 2011 PF 2012
  Za tým OUT of HOME bychom vám rádi popřáli do roku 2012 hodně zdraví, pěkných zážitků, a co nejvíce radostných okamžiků. Aby se vám vyplnila tajná přání, byli jste obklopeni příjemnými lidmi a nezapomínali na své blízké a okolí. Budeme se těšit na setkání s vámi na 6. ročníku festivalu, který jsme naplánovali na 26.-27. května.
 • 18. prosince 2011 Václav Havelfoto: René Volfík
 • 7. prosince 2011 akce 3+1Přijďte na předvánoční benefiční aukci v kavárně 3+1, která se koná 15. prosince od 19.30 h. Letos bude výtěžek věnován na realizaci zážitkových kurzů Život nanečisto, které se snaží děti z dětských domovů připravit na vstup do života. Pokud i vy chcete přispět darem do dražby, pište na simona.ledvinkova@inblok.cz, nebo předmět doneste do kavárny 14. prosince. Out of Home poskytne do aukce pohledy, které jsme namalovali s dětmi na výjezdech. Doražte, tato akce má každý rok velký úspěch!
 • 6. prosince 2011 Po několikaměsíční pauze nás čeká v tomto týdnu sraz organizačního týmu OUT of HOME, abychom společně naplánovali termín a téma dalšího ročníku. Místem našeho setkání bude restaurace HAMTAM, kde vládne příjemná atmosféra a na podobné schůzky je to příhodné místo. Máme podáno také několik grantů a doufáme, že se nám podaří sehnat partnery, kteří pomohou ulehčit našemu rozpočtu. V současné době hledáme firmu, která by nám věnovala 500 triček.
 • 23. listopadu 2011 Angelika Bandová (DD Čtyřlístek Planá) si může od neděle užívat svou výhru, kterou získala v naší mini soutěži - vytvořila si svůj vlastní blog a od firmy JetMinds (jedno ze stanovišť na OOH) získala nový laptop. Náš tým se vydal o víkendu za dětmi do Plané a kromě předání počítače jsme si společně povídali, malovali a nechyběla ani oblíbená "hrabárna". Podívat se můžete do fotogalerie, kam jsme dali pár fotek. Děti slíbily účast na festivalu, tak doufáme, že dorazí.
 • 14. listopadu 2011 Máme za sebou výlet do Strážnice a celá naše posádka je nadšená z dětí, které tady vyrůstají. Při společném sobotním povídání jsme zjistili, že většina z nich má své cíle a plány a vědí, co by v životě chtěly dokázat. My budeme doufat, že se jim to podaří. Také bych ráda poděkovala ženským z Volejbalového klubu Madeta Č. Budějovice, Ivaně Štěpkové a Sylvě Bradáčové (obě též z Č. Budějovic), které dětem věnovaly pěkné oblečení. V neděli se tak mohla konat velká "hrabárna" a následně pak malá módní přehlídka. Budeme se těšit na Strážnici na OOH 2012 a dětem držíme palce, aby se jim všechny sny splnily. A vy se můžete podívat na fotky
 • 11. listopadu 2011 V sobotu nás čeká návštěva dětí ve Strážnici, kam vezeme dva laptopy. Kromě toho, že se děti dozví zajímavosti ze světa windsurfingu od českého závodníka Tomáše Maliny, budeme společně vyrábět také vánoční pohledy. Ty budou opět zařazeny do tradiční vánoční aukce v pražské kavárně 3+1. Termín ještě upřesníme.
 • 2. listopadu 2011 RWE nám potvrdilo partnerství a finanční podporu na OUT of HOME 2012! Naše spolupráce trvá od samého počátku akce. Máme radost!
 • 2. listopadu 2011 Chystáme výjezdy do dětských domovů, abychom předali dětem tři laptopy, které vyhrály v rámci naší festivalové mini soutěže o nejlepší návrh webových stránek. Do Strážnice vyrážíme 12. listopadu a do Plané se pak chystáme 20. listopadu. Už se těšíme!
 • 9. října 2011 Máme tady vítěze naší soutěže, která se konala v rámci festivalu OUT of HOME 2011. Děti, které absolvovaly počítačové stanoviště firmy Jetminds, mohly posílat návrhy na vlastní webové stránky. Na tři nejlepší čekaly nové laptopy. A my už víme, kdo je získá. Jsou to: Jan Naď (DD Strážnice) - www.ddstraznice.mypage.cz, Lukáš Sklenský (DD Strážnice) - www.base-universe.estranky.cz, Angelika Bandová (DD Čtyřlístek Planá) www.angelikabandova.blog.cz. Laptopy do domovů rozvezeme v rámci našich výjezdů. Dětem gratulujeme!
 • 26. září 2011 Víkend v Nechranicích se parádně vyvedl a vy se můžete podívat na fotky, které dokumentují naše zážitky. Kromě toho, že jsme si společně s dětmi užili jízdu na člunu kolem přehrady a nahlédli do vodní elektrárny, všichni se těšili na windsurfingový workshop - nejdřív trénink na suchu a pak i ve vodě. Zážitků máme hodně a doufáme, že se přehradu a do kempu ještě vrátíme.
 • 16. září 2011 Dnes vyrážíme do Nechranic na přehradu, kde se víkendového windsurfingového workshopu zúčastní děti z České Kamenice (vítězové OOH 2010) a z Litoměřic (vítězové OOH 2011). Na místo dorazí i asistenti týmů. Workshop povedou windsurfer Tomáš Malina a jeho sestra Míma.
 • 11. září 2011 Máme za sebou s dětmi z Humpolce výlet do Botanicusu v Ostré a přinášíme vám pár fotek, abyste si udělali představu, jak to v tomto středověkém městečku vypadá. Třeba to bude pro vás užitečný tip na výlet. Děti si za nakoupené groše mohly vyzkoušet stará řemesla a strávily tak hezký podzimní den aktivitami, které je na chvíli přenesly do jiné doby.
 • 9. září 2011 OstráPrvní výlet je před námi! Tuto sobotu se do historického městečka Botanicus v Ostré vypraví děti z DD Humpolec se svým asistentem Radimem Haškem (naším webmasterem). Exkurzi děti vyhrály jako třetí cenu na letošním festivalu OUT of HOME. Fotky z této výpravy dáme na web i fcb. Příjemnou zábavu a hlavně pěkné počasí!
 • 16. srpna 2011 Nezahálíme ani o prázdninách, protože nás hned v září čekají další akce. Kromě toho, že se na přehradě v Nechranicích odehraje windsurfingový workshop pro vítězný dětský domov z letošního OOH (DD Litoměřice), čeká nás také s dětmi víkendová jízda na hamrech (2.místo - DD Most) a výlet do historické vesnice Botanicus (3. místo - DD Humpolec). Plánujeme také výjezdy s divadelním souborem do dětských domovů a chystáme jedno velké překvapení.
 • 1. července 2011 Potěšila nás dobrá zpráva, která přišla z centrály Zastoupení Evropské komise v ČR. Získali jsme finanční prostředky ve výši 3500 EUR. Pořídíme za ně realizaci prvních tří cen, které získaly vítězné dětské domovy a plánujeme také zážitkový víkend pro naše instruktory. Ti nám pomáhali na stanovištích zážitkové hry.


Novinky z minulého ročníku najdete na http://2011.mimodomov.cz

 

© Copyright Mimo domov, o.s. 2009-2023, webmaster: Radim Hašek


Přejít na začátek stránky